073-7872770 | 073-7872771

תכנון פיננסי כולל

הו תכנון פיננסי?

ביטחון כלכלי ורווחת המשפחה נמצא במקום גבוה בסולם העדיפויות של רובנו, וכדי להגשימם לרצוי לבצע תכנון פיננסי מוקדם ככל שניתן ולבצע התאמות לכל אורך הדרך, עד לפרישה, ואף אחרי הפרישה לגמלאות. כשם שטיול באזור לא מוכר ובתנאי שטח לא ידועים מצריך הצטיידות במפה ושימוש באמצעים מקצועיים, כך גם כל מהלך בחיינו דורש תכנון מקדים להגשמת היעדים, קל וחומר כשמדובר ביעדים פיננסיים. המטרה מקדשת את האמצעים . לכולנו יש מטרות בחיים. חלקן קשורות לחיי היום יום כגון שיפור רמת החיים שלנו, רכישת בית, עזרה לילדים, הגשמה עצמית ועוד. בנוסף לאלה, פרישה בתנאים אופטימליים היא יעד מרכזי שכמעט כל אדם מציב לעצמו.
תכנון פיננסי כולל הוא תהליך רב שלבי. מעבר לתכנון הראשוני יש לוודא שהאסטרטגיה שנבנתה מתאימה לצרכים המשתנים שלכם. לפיכך לא פחות חשוב הוא הליווי האישי בכל שלב ושלב החל מהתכנון הראשוני דרך ישום האסטרטגיה שנבנתה וכלה בביצוע התאמות ושינויים לכל אורך הדרך עד לערוב חיינו.

מי צריך תכנון פיננסי כולל?

למעשה כל אחד. אמנם קיים שוני בתכנון הפיננסי בהתאם לשלב בו יבוצע התכנון, אך תכנון פיננסי כולל הוא נכון והכרחי בגיל גיל ובכל שלב. כבר בגילאי 30+ חשוב לתכנון את חיי המשפחה, רכישת דירה, ניהול סיכונים/ ביטוחים לתא המשפחתי, בגילאי 50+ חשוב לנהל נכון את תיק הנכסים ולהתכונן לקראת הפרישה, ובגילאי 60+ חשוב לתכנן את הפרישה עצמה ואת מה שאחריה.
מהם השלבים בתכנון פיננסי כולל?
איסוף נתונים ומיפוי סך הנכסים והתחייבות
קביעת תזרים נוכחי ועתידי
גיבוש אסטרטגיה
קביעת רמת סיכון
אלוקציה בין המוצרים השונים
יישום התכנון הפיננסי
ניהול סיכונים
בקרה וליווי

איך ניתן לבצע תכנון פיננסי כולל?

תכנון פיננסי כולל הינו משימה מורכבת, אשר דורשת מיומנות וניסיון רב.
תכנון פיננסי לוקח בחשבון פרמטרים מסועפים דוגמת היבטי מיסוי, הרכב נכסים של תיק הנכסים, חלוקה בין אפיקי השקעות שונים ועוד.
לפיכך חשוב מאוד להיעזר במומחים אשר עושים זאת למחייתם ועל בסיס יומיומי.

למידע נוסף והכוונה מקצועית פנו אלינו ונשמח לעזור.

שיתוף

כתבות נוספות

Invest

תיק השקעות מנוהל

תיק מנוהל הוא למעשה מתן יפוי כוח לבית השקעות/ גוף מנהל לפעול בשמכם בחשבון הבנק שלכם. בית ההשקעות יכול לבצע עבורכם פעולות קניה ומכירה של ניירות ערך בלבד ולא יכול לבצע פעולות נוספות, כגון העברת כספים מחשבון לחשבון, משיכת כספים וכד'.
קרא עוד
One arrow in a group of many pointing in an opposite direction

פוליסת חסכון- האופציה הטובה ביותר?

מדובר במכשיר חסכון ארוך טווח, אם כי נזיל תוך מספר ימי עסקים, שמנוהל ע"י כל אחת מחברות הביטוח בישראל, ואשר מהווה אלטרנטיבה למכשירים פיננסיים אחרים דוגמת תיקי השקעות, קרנות נאמנות, תעודות סל וכו'.
קרא עוד
Stock exchange market concept

הבורסה לאן? איפה כדאי להשקיע?

ניהול תיקי השקעות כרוך לא פעם בקבלת החלטות מהירות בסביבה דינמית, תוך חוסר ודאות לגבי מה העתיד צופן. למרות שהשקעות בבורסה הן תמיד הליך מורכב, בשנה האחרונה, בה הריבית נמצאת ברמה הנמוכה ביותר שידע המשק הישראלי מאז קום המדינה, נדמה כי המשימה הפכה קשה אף יותר. אם כן, איך בוחרים באילו שווקים ואפיקים כדאי להשקיע?
קרא עוד

יש לכם שאלה?

מלאו את הפרטים נציג יחזור אליכם בהקדם.

לייעוץ חינם

דילוג לתוכן