073-7872770 | 073-7872771

פוליסות חיסכון מול ניהול תיקי השקעות

מה ההבדלים בין שני המוצרים? האם ישנה עדיפות ברורה לאחד מהם? איך נוכל לבחור את האפשרות שתתאים לצרכים שלנו?

תיק השקעות הוא מוצר וותיק וטוב, אשר היווה במשך שנים רבות האופציה היחידה, או קרוב לכך, לניהול אקטיבי של כספים נזילים. ניהול באמצעות תיק השקעות עדיף באופן חד משמעי וברור על פני ניהול עצמי מול הבנקים.
בשנים האחרונות הולכת ומתעצמת מגמת הסטת הכספים לטובת פוליסות החסכון, מוצר שמהווה אלטרנטיבה לניהול תיקים ושונה ממנו במספר אספקטים מרכזיים.

פוליסת חיסכון מול תיק השקעות- מה ההבדלים העיקריים?

קיימים הבדלים רבים בין שני המוצרים, אך נתמקד בעיקריים שבהם.
אחד ההבדלים הבסיסיים נעוץ ב"היכן יושב הכסף". תיק השקעות מנוהלים בחשבון הבנק של הלקוח וניתן לראותו ברמה יומיומית בחשבון הבנק. פוליסת חסכון לעומתו נמצאת בחשבון של חברת הביטוח.
הבדל נוסף הוא המינימום להשקעה. תיק השקעות מתחיל ברוב החברות בסכום מינימלי של 500,000 ₪. במקרים מסוימים ניתן להתחיל גם בסכומים נמוכים יותר( 250,000 ₪), אך במקרים כאלה מדובר בתיק שיושקע באמצעות קרנות נאמנות בלבד ולא באמצעות ניירות ערך בדידים.
בפוליסת חסכון המינימום עומד על כ 10,000 ₪ בממוצע בחברות השונות.
בנוסף, בתיק השקעות לא ניתן לרכוש ניירות ערך לא סחירים, להשקיע בנכסי נדל"ן ולהשתתף בהנפקות לגופים מוסדיים. כל אלה אפשריים בפוליסת חסכון.

האם פוליסת חסכון מסוכנת יותר והאם יש סיכון בכך שהכספים אינם בחשבון הבנק?

חד משמעית לא.
מבחינת רמות סיכון- ניתן לבחור מגוון מסלול השקעות, בדומה לתיק השקעות מנוהל.
מבחינת מיקום הכספים- פוליסת חסכון מפוקחת ע"י האוצר והרגולציה מול חברות הביטוח מאוד הדוקה. הכספים בפוליסות החסכון נמצאים "בחברה טובה" עם הכספים שמנוהלים בקופות הגמל, קרנות הפנסיה, ביטוחי המנהלים וקרנות ההשתלמות שלכם. שורה תחתונה- הכסף שלכם בטוח בשני המקרים.

אז איך מחליטים?

שני המוצרים טובים מאוד ועתירי תשואה לאורך זמן. במידה וקיימת האפשרות מבחינת סכומי המינימום- הדבר הנכון לעשות הוא לשלב בין שני המוצרים. האתגר האמיתי הוא לבחור את התמהיל הנכון, את האלוקציה בין המוצרים והחברות השונות, וכמובן את רמת הסיכון הרצויה.

למידע נוסף והכוונה מקצועית פנו אלינו ונשמח לעזור.

שיתוף

כתבות נוספות

Invest

תיק השקעות מנוהל

תיק מנוהל הוא למעשה מתן יפוי כוח לבית השקעות/ גוף מנהל לפעול בשמכם בחשבון הבנק שלכם. בית ההשקעות יכול לבצע עבורכם פעולות קניה ומכירה של ניירות ערך בלבד ולא יכול לבצע פעולות נוספות, כגון העברת כספים מחשבון לחשבון, משיכת כספים וכד'.
קרא עוד
One arrow in a group of many pointing in an opposite direction

פוליסת חסכון- האופציה הטובה ביותר?

מדובר במכשיר חסכון ארוך טווח, אם כי נזיל תוך מספר ימי עסקים, שמנוהל ע"י כל אחת מחברות הביטוח בישראל, ואשר מהווה אלטרנטיבה למכשירים פיננסיים אחרים דוגמת תיקי השקעות, קרנות נאמנות, תעודות סל וכו'.
קרא עוד
Stock exchange market concept

הבורסה לאן? איפה כדאי להשקיע?

ניהול תיקי השקעות כרוך לא פעם בקבלת החלטות מהירות בסביבה דינמית, תוך חוסר ודאות לגבי מה העתיד צופן. למרות שהשקעות בבורסה הן תמיד הליך מורכב, בשנה האחרונה, בה הריבית נמצאת ברמה הנמוכה ביותר שידע המשק הישראלי מאז קום המדינה, נדמה כי המשימה הפכה קשה אף יותר. אם כן, איך בוחרים באילו שווקים ואפיקים כדאי להשקיע?
קרא עוד

יש לכם שאלה?

מלאו את הפרטים נציג יחזור אליכם בהקדם.

לייעוץ חינם

דילוג לתוכן