073-7872770 | 073-7872771

ניהול השקעות בסביבת ריבית נמוכה

כיצד משפיעה הריבית הנמוכה בארץ ובעולם על ניהול תיקי ההשקעות? מה הן האלטרנטיבות העומדות בפנינו בבואנו לנהל תיק השקעות נוכח רמתה האפסית של הריבית? היכן בעלי הון יכולים להשקיע את כספם בעת זו?

בשנה האחרונה, הריבית במשק הישראלי בפרט וברוב מדינות העולם המערבי בכלל הינה אפסית, נתון שמשפיע באופן מהותי על יזמים ומשקיעים רבים. ריבית נמוכה טובה מאוד למי שלקח הלוואה, כולל משכנתאות, אך מנגד פחות טובה למי שצבר כספים ומעוניין להניב תשואות גבוהות על ממונו.

איך משפיעה ריבית נמוכה על הבורסה?

ריבית נמוכה מפחיתה באופן ניכר את התשואה על אגרות החוב, הנדבך המרכזי בתיק הנכסים של כולנו( כ 70% בממוצע). המשמעות המיידית היא שהתשואה בתיקי ההשקעות שלנו צפויה לקטון בשל התשואה הנמוכה על אותו רכיב. מנגד, ריבית נמוכה משמעותה היעדר אלטרנטיבות, דבר ש"מתדלק" את שווקי המניות.

על מה משפיעה סביבת הריבית מעבר להשפעתה הברורה על הבורסה?

לריבית נמוכה השפעה מכרעת גם על תחום מרכזי וחשוב מאוד בחיי היום יום של רובנו- דיור ומשכנתא. למשלמים ריבית על המשכנתא במסלולים הרלוונטיים, הפחתת הריבית מוזילה את התשלומים החודשיים. מנגד, קיים אפקט הפוך, בצורת ביקוש גבוה יותר למשכנתאות בשל הירידה בגובה התשלומים החודשיים. כפועל יוצא מכך, נגרמת עלייה ניכרת במחירי הדירות.

אם כן מה הן האלטרנטיבות לרוצים להשקיע את כספם?

על מנת לנהל תיקי השקעות בצורה חכמה, על משקיעים לבחון את האלטרנטיבות העומדות בפניהם. משפט זה מקבל משמעות כפולה ומכופלת בסביבת ריבית נמוכה, ועל אחת כמה וכמה אפסית. האתגר של מנהלי ההשקעות בחברות השונות גדול מזה שעומד בפניהם בימים כתיקונם. בתקופות מסוג זה יש משמעות גבוהה לניהול מושכל ואקטיבי ולסלקטיביות בבחירת ניירות הערך הנכונים.

למידע נוסף והכוונה מקצועית פנו אלינו ונשמח לעזור.

שיתוף

כתבות נוספות

Invest

תיק השקעות מנוהל

תיק מנוהל הוא למעשה מתן יפוי כוח לבית השקעות/ גוף מנהל לפעול בשמכם בחשבון הבנק שלכם. בית ההשקעות יכול לבצע עבורכם פעולות קניה ומכירה של ניירות ערך בלבד ולא יכול לבצע פעולות נוספות, כגון העברת כספים מחשבון לחשבון, משיכת כספים וכד'.
קרא עוד
One arrow in a group of many pointing in an opposite direction

פוליסת חסכון- האופציה הטובה ביותר?

מדובר במכשיר חסכון ארוך טווח, אם כי נזיל תוך מספר ימי עסקים, שמנוהל ע"י כל אחת מחברות הביטוח בישראל, ואשר מהווה אלטרנטיבה למכשירים פיננסיים אחרים דוגמת תיקי השקעות, קרנות נאמנות, תעודות סל וכו'.
קרא עוד
Stock exchange market concept

הבורסה לאן? איפה כדאי להשקיע?

ניהול תיקי השקעות כרוך לא פעם בקבלת החלטות מהירות בסביבה דינמית, תוך חוסר ודאות לגבי מה העתיד צופן. למרות שהשקעות בבורסה הן תמיד הליך מורכב, בשנה האחרונה, בה הריבית נמצאת ברמה הנמוכה ביותר שידע המשק הישראלי מאז קום המדינה, נדמה כי המשימה הפכה קשה אף יותר. אם כן, איך בוחרים באילו שווקים ואפיקים כדאי להשקיע?
קרא עוד

יש לכם שאלה?

מלאו את הפרטים נציג יחזור אליכם בהקדם.

לייעוץ חינם

דילוג לתוכן