073-7872770 | 073-7872771

חשיבות סוכן הביטוח

האם סוכן ביטוח עדיף על פני ביטוח ישי או התקשרות ישירה מול חברת הביטוח/ הגוף המנהל? מה ההבדלים בין שתי הגישות?

סוכן ביטוח מול ביטוח ישיר

מדי יום ביומו פועלים עסקים, גופים מוסדיים וארגונים שונים להשגת מטרה (אשר הופכת לאחרונה למרכזית יותר ויותר) והיא לייעל את השירות אשר ניתן ללקוח ולהעניק לו חוויה מתקדמת ואיכותית.
אולם לפעמים הקדמה באה על חשבון גורמים חשובים, כמו למשל יחס אישי, שירות מקצועי, מענה ממוקד וכדומה. אם ניקח לדוגמא את עולם הביטוח והמוצרים הפנסיוניים הרי שהגרסה המסורתית דוגלת בשירות הניתן על ידי סוכן ביטוח. בשנים האחרונות החלה מגמה ברורה של פרסום אשר נועד "לנגוס" בהגמוניה זו ולערער את שליטתה בענף.

מה ההבדלים המהותיים בין שימוש בסוכן ביטוח ביחס לביטוח ישיר/ התקשרות ישירה?

התקשרות ישירה מול חברת ביטוח כשמה כן היא- דיאלוג ישיר בין המבוטח לחברה לרבות סחבת בירוקרטית, ומלחמות עקובות מדם בעת תביעה מצד הלקוח.
התקשרות באמצעות סוכן ביטוח משמעותה שתפקידו ואף אחריותו של הסוכן היא לייצג את האינטרסים של לקוחותיו מול חברת הביטוח בכל צומת( תביעה, בירוקרטיה, שינוי פרטים וכו').

האם זה באמת עולה יותר והאם זה שווה את זה?

בחלק מהמקרים פעילות ישירה מול הגוף המנהל/ חברת הביטוח אכן יפחיתו עלויות. במקרים מסוג זה יצטרך המבוטח להחליט האם מחיר הוא הדבר היחיד עומד לנגד עיניו או מכלול גדול ורחב יותר של פרמטרים כגון העמדת האינטרסים של הלקוח במרכז ולא של חברת הביטוח, ליווי מצד הסוכן בתחומים נוספים, התאמה ספציפית לצרכי הלקוח, רכישת ביטוחים הכרחיים וללא "דחיפת" מוצרים לא רלוונטיים, ריכוז הנכסים אצל גורם אחד ועוד.

למה חשוב להשתמש בשירותיו של סוכן ביטוח?

באמור, בחלק מהמקרים ניתן להפחית עלויות ע"י התקשרות ישירה מול חברת הביטוח.
יחד עם זאת, כיום יודעים חלק גדול מסוכני הביטוח להשוות את המחירים והתעריפים שמוצעים ללקוחות באופן ישיר, ובחלק מהמקרים אף להפחיתם.
בנוסף, מחיר הוא רק שיקול אחד בתוך סל גדול של פרמטרים שחייבים להילקח בחשבון, ולאו דווקא החשוב שבהם.
התקשרות ישירה מול חברת ביטוח משמעותה ברורה וצפויה מראש. במקרים של תביעה הסיכוי לקבל כספים מחברת הביטוח עולה בעשרו אחוזים בעת שימוש בסוכן ביטוח ביחס לעילות ישירה.
יש לזכור שרכישת ביטוח נועדה להגן עליכם מפני קטסטרופות. מבוטחים אשר חוו על בשרם מלחמות מול חברות הביטוח יעידו עד כמה קשר טוב מצד הסוכן וכוח מול החברות השונות יכול לעשות את ההבדל, גם אם התשלום היה מעט גבוה יותר.

למידע נוסף והכוונה מקצועית פנו אלינו ונשמח לעזור.

שיתוף

כתבות נוספות

Invest

תיק השקעות מנוהל

תיק מנוהל הוא למעשה מתן יפוי כוח לבית השקעות/ גוף מנהל לפעול בשמכם בחשבון הבנק שלכם. בית ההשקעות יכול לבצע עבורכם פעולות קניה ומכירה של ניירות ערך בלבד ולא יכול לבצע פעולות נוספות, כגון העברת כספים מחשבון לחשבון, משיכת כספים וכד'.
קרא עוד
One arrow in a group of many pointing in an opposite direction

פוליסת חסכון- האופציה הטובה ביותר?

מדובר במכשיר חסכון ארוך טווח, אם כי נזיל תוך מספר ימי עסקים, שמנוהל ע"י כל אחת מחברות הביטוח בישראל, ואשר מהווה אלטרנטיבה למכשירים פיננסיים אחרים דוגמת תיקי השקעות, קרנות נאמנות, תעודות סל וכו'.
קרא עוד
Stock exchange market concept

הבורסה לאן? איפה כדאי להשקיע?

ניהול תיקי השקעות כרוך לא פעם בקבלת החלטות מהירות בסביבה דינמית, תוך חוסר ודאות לגבי מה העתיד צופן. למרות שהשקעות בבורסה הן תמיד הליך מורכב, בשנה האחרונה, בה הריבית נמצאת ברמה הנמוכה ביותר שידע המשק הישראלי מאז קום המדינה, נדמה כי המשימה הפכה קשה אף יותר. אם כן, איך בוחרים באילו שווקים ואפיקים כדאי להשקיע?
קרא עוד

יש לכם שאלה?

מלאו את הפרטים נציג יחזור אליכם בהקדם.

לייעוץ חינם

דילוג לתוכן