073-7872770 | 073-7872771

ביטוח לאובדן כושר עבודה – כל מה שצריך לדעת

מה כולל ביטוח לאובדן כושר עבודה? תוך כמה זמן מתחילים לקבל את הקצבה? מי זכאי לביטוח אובדן כושר עבודה? ואילו סוגים של פוליסות קיימים?

בחיי היומיום קשה לנו לדמיין ולהעלות על דעתנו את האופציה של אי יכולת לעבוד בתפוקה מלאה, כיום, כשכוחנו במותננו. אך לצערנו החיים מפתיעים, ולא תמיד לטובה. תאונות או מחלות עלולות לקרות גם לזהירים שבאנשים, ולמנוע מהם את היכולת לעבוד כפי שהתרגלו. חשוב להתכונן למקרים מסוג זה מבעוד מועד ולרכוש ביטוח לאובדן כושר עבודה.

מהו אובדן כושר עבודה וכיצד יכול לעזור?

אובדן כושר עבודה מוגדר כמצב בו אדם מאבד את יכולתו לעבוד, בין אם באופן חלקי וזמני ובין אם בצורה תמידית וצמיתה. ביטוח אובדן כושר עבודה מספקת בטחון ושקט בהיבט הפיננסי שכן מבטיחה פיצוי חודשי של עד 75% מסך המשכורת החודשית אותה נהגתם לקבל לפני התקרית המצערת.

מי ייחשב כזכאי להפעלת ביטוח לאובדן כושר עבודה?

כל מי שברשותו ביטוח לאובדן כושר עבודה ושעומד בתנאי הפוליסה לקבלת הקצבה.

מתי הזמן המומלץ ביותר לרכוש ביטוח?

הזמן הטוב ביותר לרכוש ביטוח לאובדן כושר עבודה הוא כמה שיותר מוקדם היות ורכישת ביטוח תלויה בחיתום רפואי וכן בגילו של המבוטח ומצבו הבריאותי ולכן ככל שנהיה צעירים ובריאים יותר, כך תנאי הפוליסה יהיו מיטביים.

תוך כמה זמן מיום הפסקת העבודה נוכל לקבל את הקצבה?

ישנם סוגים שונים ומגוונים של ביטוחים לאובדן כושר עבודה, ואחד הפרמטרים המרכזיים שבהן הוא תקופת ההמתנה בטרם ישולם הפיצוי. הפוליסה הסטנדרטית מציעה 90 ימי המתנה, אך ניתן לקצר את תקופת ההמתנה עד ל 30 יום בלבד, ובמקרים מסוימים גם עד 14 ימים.

אילו סוגי פוליסות קיימים?

ישנן פוליסות ביטוח לאובדן כושר עבודה מסוגים שונים והן נבדלות זו מזו בעיקר בהיקף הכיסוי שהן מציעות למבוטחים, מה שמשפיע כמובן גם על העלות.
בימינו, כאשר עומדות לרשותכם פוליסות רבות ומגוונות המכסות סיטואציות הקשורות לאובדן כושר עבודה, תוכלו לבחור את הפוליסה שמתאימה לצרכים שלכם בצורה האופטימלית.

למידע נוסף והכוונה מקצועית פנו אלינו ונשמח לעזור.

שיתוף

כתבות נוספות

Invest

תיק השקעות מנוהל

תיק מנוהל הוא למעשה מתן יפוי כוח לבית השקעות/ גוף מנהל לפעול בשמכם בחשבון הבנק שלכם. בית ההשקעות יכול לבצע עבורכם פעולות קניה ומכירה של ניירות ערך בלבד ולא יכול לבצע פעולות נוספות, כגון העברת כספים מחשבון לחשבון, משיכת כספים וכד'.
קרא עוד
One arrow in a group of many pointing in an opposite direction

פוליסת חסכון- האופציה הטובה ביותר?

מדובר במכשיר חסכון ארוך טווח, אם כי נזיל תוך מספר ימי עסקים, שמנוהל ע"י כל אחת מחברות הביטוח בישראל, ואשר מהווה אלטרנטיבה למכשירים פיננסיים אחרים דוגמת תיקי השקעות, קרנות נאמנות, תעודות סל וכו'.
קרא עוד
Stock exchange market concept

הבורסה לאן? איפה כדאי להשקיע?

ניהול תיקי השקעות כרוך לא פעם בקבלת החלטות מהירות בסביבה דינמית, תוך חוסר ודאות לגבי מה העתיד צופן. למרות שהשקעות בבורסה הן תמיד הליך מורכב, בשנה האחרונה, בה הריבית נמצאת ברמה הנמוכה ביותר שידע המשק הישראלי מאז קום המדינה, נדמה כי המשימה הפכה קשה אף יותר. אם כן, איך בוחרים באילו שווקים ואפיקים כדאי להשקיע?
קרא עוד

יש לכם שאלה?

מלאו את הפרטים נציג יחזור אליכם בהקדם.

לייעוץ חינם

דילוג לתוכן