073-7872770 | 073-7872771

ביטוחי בריאות – ביטוח פרטי, ביטוח של קופת חולים ומה שביניהם, בצל מסקנות וועדת גרמן

מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לבין ביטוח בריאות של קופת חולים? מה היתרונות של כל אחד מביטוחים אלו? כיצד מסקנות וועדת גרמן משפיעות על כל אחד מהביטוחים הנ"ל?

לפי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, כל אחד מאזרחי ישראל זכאי לקבל שירותי בריאות מאחת מקופות החולים הקיימות ולעבור בין קופות החולים ללא הגבלה ובהתאם לתקנות וזמנים המיועדים לביצוע מעברים אלו. בין קופות החולים ישנם הבדלים בסל השירותים שהן מעניקות לחברים, כאשר כל קופה מציעה ביטוח בריאות הכולל טיפולים ותרופות שאינן כלולות בסל הבריאות הממלכתי, המשתנים מקופה לקופה.

מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לביטוח בריאות של קופות החולים?

קופות החולים אמנם מעניקות סל שירותים נרחב, אך עדיין אינן מכסות קשת רחבה של טיפולים ותרופות להם החברים עלולים להזדקק בבוא הימים. לכן אנשים רבים פונים לחברות הביטוח ורוכשים ביטוח בריאות משלים על מנת למלא את אותם פערים ולוודא כי הם יהיו מכוסים בצורה רחבה ומקיפה יותר, בעיקר במקרים של קטסטרופות.
היתרון בביטוח של קופות החולים הוא קודם כל הסבסוד מצד המדינה, התשלום בעבור ביטוח בריאות אומנם כולל השתתפות עצמית, אולם הסכומים שווים לכל כיס. בנוסף קופות החולים מחויבות לקבל כל אזרח ללא כל קשר לגילו או למצבו הבריאותי בעוד שחברות הביטוח מתנות את רכישת הביטוח בחיתום רפואי, כמו כן גובה התשלום נקבע בהתאם לגיל המבוטח ומצבו הבריאותי בעת קבלתו.
יחד עם זאת, בעוד שקופות החולים יכולות לשנות את התקנון ואת המחירים כעולה על רוחם, בחברת הביטוח התנאים והתשלום בעבור הפוליסה ידועים מראש.

כיצד משפיעה וועדת גרמן על ביטוחי בריאות?

לאחר בחינת רבדים שונים של מערכת הבריאות הוחלט כי על מנת לשפר את מערכת הבריאות הציבורית יש להזרים אליה כספים ובכך לפעול לקידום מספר מטרות עיקריות והן קיצור תורים, שמירת רופאים בכירים במערכת הציבורית, ביטול שירותי רפואה פרטיים בבתי חולים ופיקוח על תיירות מרפא. בנוסף, הוחלט להפריד את השב"ן (שירותי בריאות נוספים) לגורמים על מנת שכל אחד יוכל לדעת על מה הוא משלם בעת רכישת ביטוח בריאות, מה שימנע כפל ביטוחים. לצורך העניין הוקמה מערכת ממוחשבת שדרכה כל אחד יוכל להשוות בין הביטוחים השונים ולדעת על מה הוא משלם וכך לרכוש ביטוח משלים העונה לצרכים שלו באופן ממצה ומדויק.
וועדת גרמן יצרה למעשה פוליסת ביטוח שנוסחה ע"י הממשלה ומחייבת את חברות הביטוח לספק כיסוי אחיד לפרק הניתוחים , טיפולים מחליפי ניתוח והתייעצות.
המשמעות הפרקטית היא שמבוטחים אשר לא יקדימו לרכוש ביטוח בריאות לפני שמסקנות הוועדה יכנסו לתוקף, יאלצו לרכוש פוליסה נחותה עם רשימה סגורה של רופאים מנתחים, עם השתתפות עצמית גבוהה יותר וללא יכולת לקבל החזר כספי בגין בחירת רופא באופן פרטי.

למידע נוסף והכוונה מקצועית פנו אלינו ונשמח לעזור.

שיתוף

כתבות נוספות

Invest

תיק השקעות מנוהל

תיק מנוהל הוא למעשה מתן יפוי כוח לבית השקעות/ גוף מנהל לפעול בשמכם בחשבון הבנק שלכם. בית ההשקעות יכול לבצע עבורכם פעולות קניה ומכירה של ניירות ערך בלבד ולא יכול לבצע פעולות נוספות, כגון העברת כספים מחשבון לחשבון, משיכת כספים וכד'.
קרא עוד
One arrow in a group of many pointing in an opposite direction

פוליסת חסכון- האופציה הטובה ביותר?

מדובר במכשיר חסכון ארוך טווח, אם כי נזיל תוך מספר ימי עסקים, שמנוהל ע"י כל אחת מחברות הביטוח בישראל, ואשר מהווה אלטרנטיבה למכשירים פיננסיים אחרים דוגמת תיקי השקעות, קרנות נאמנות, תעודות סל וכו'.
קרא עוד
Stock exchange market concept

הבורסה לאן? איפה כדאי להשקיע?

ניהול תיקי השקעות כרוך לא פעם בקבלת החלטות מהירות בסביבה דינמית, תוך חוסר ודאות לגבי מה העתיד צופן. למרות שהשקעות בבורסה הן תמיד הליך מורכב, בשנה האחרונה, בה הריבית נמצאת ברמה הנמוכה ביותר שידע המשק הישראלי מאז קום המדינה, נדמה כי המשימה הפכה קשה אף יותר. אם כן, איך בוחרים באילו שווקים ואפיקים כדאי להשקיע?
קרא עוד

יש לכם שאלה?

מלאו את הפרטים נציג יחזור אליכם בהקדם.

לייעוץ חינם

דילוג לתוכן