073-7872770 | 073-7872771

קרנות גידור- עד כמה זה מסוכן?

ענף קרנות הגידור צובר תאוצה ניכרת בשנים האחרונות, בעיקר עבור לקוחות אמידים אשר רוצים לגוון את תיק הנכסים שלהם ואשר רוצים להשקיע באפיקים שאינם תלויי בורסה. קרנות הגידור מנוהלות באופן שונה מרוב המוצרים הפיננסיים האחרים, כאשר ההבדל נעוץ בעיקר באסטרטגיות ההשקעה שלהן, אשר נבדלות באופן מהותי ביחס למתחרותיהן.

באופן כללי, מטרתם של מנהלי קרנות גידור היא להרוויח בכל מצב עולם ולכן נחשבות לניטרליות ביחס לשוק, מה שאומר שהן מושפעות באופן מינורי ממגמות ספציפיות בשווקים- ירידות או עליות. זאת כמובן בניגוד כמובן לשאר מוצרי ההשקעה המסורתיים.

מהם הסיכונים בקרנות גידור?

בסופו של יום, קרנות גידור מנוהלות על ידי מנהלי השקעות אשר עיקר עניינם הוא להשיג תשואות עודפות. זאת בעיקר נוכח מודל התגמול של מנהלי הקרנות, אשר חלק גדול מפרנסתם מתבסס על SUCCESS FEE, כלומר אחוז מסוים מהרווחים בקרן. לשם כך הם משתמשים במנופי אשראי גבוהים, ורמת הסיכון בהתאם.

האם ישנו פיקוח על קרנות גידור?

ברמת העיקרון, מי שאמור לפקח על פעילותם של מנהלי קרנות גידור זו היא הרשות לניירות ערך, אולם בפועל מדובר בתחום אשר ברגולציה בו פחות הדוקה ביחס למוצרים דוגמת קרנות נאמנות, תיקי השקעות וכו'. מנהלי קרנות הגידור אינם מחויבים ברישיון ניהול תיקים, מה שמאפשר להם לפעול "מתחת לרדאר" של גורמי פיקוח שונים.
ישנם הבדלים רבים בין קרנות גידור לבין מוצרי השקעה אחרים מנוהלים והם באים לידי ביטוי בעיקר באסטרטגית ההשקעות, בפיקוח, ברמת סיכון, בגובה דמי הניהול, בצורת התגמול ועוד. בשל העלויות הגבוהות ורף הכניסה המכובד( מינימום של 1 עד 2 מיליון ₪ ברוב קרנות הגידור שפועלות בישראל) ניתן לומר שקרנות הגידור פונות לשכבות החזקות באוכלוסיה, ולקוחות בעלי הון פנוי של כמה מיליוני שקלים.

למידע נוסף והכוונה מקצועית פנו אלינו ונשמח לעזור.

שיתוף

כתבות נוספות

Invest

תיק השקעות מנוהל

תיק מנוהל הוא למעשה מתן יפוי כוח לבית השקעות/ גוף מנהל לפעול בשמכם בחשבון הבנק שלכם. בית ההשקעות יכול לבצע עבורכם פעולות קניה ומכירה של ניירות ערך בלבד ולא יכול לבצע פעולות נוספות, כגון העברת כספים מחשבון לחשבון, משיכת כספים וכד'.
קרא עוד
One arrow in a group of many pointing in an opposite direction

פוליסת חסכון- האופציה הטובה ביותר?

מדובר במכשיר חסכון ארוך טווח, אם כי נזיל תוך מספר ימי עסקים, שמנוהל ע"י כל אחת מחברות הביטוח בישראל, ואשר מהווה אלטרנטיבה למכשירים פיננסיים אחרים דוגמת תיקי השקעות, קרנות נאמנות, תעודות סל וכו'.
קרא עוד
Stock exchange market concept

הבורסה לאן? איפה כדאי להשקיע?

ניהול תיקי השקעות כרוך לא פעם בקבלת החלטות מהירות בסביבה דינמית, תוך חוסר ודאות לגבי מה העתיד צופן. למרות שהשקעות בבורסה הן תמיד הליך מורכב, בשנה האחרונה, בה הריבית נמצאת ברמה הנמוכה ביותר שידע המשק הישראלי מאז קום המדינה, נדמה כי המשימה הפכה קשה אף יותר. אם כן, איך בוחרים באילו שווקים ואפיקים כדאי להשקיע?
קרא עוד

יש לכם שאלה?

מלאו את הפרטים נציג יחזור אליכם בהקדם.

לייעוץ חינם

דילוג לתוכן