073-7872770 | 073-7872771

קופת גמל עצמאית במסגרת תיקון 190

הפקדה לקופת גמל במסגרת תיקון 190 – למי זה מתאים? למה זה כדאי? מה היתרונות? איך בוחרים את הקופה הנכונה?

מהו תיקון 190?

מדובר בתיקון לפקודת מס הכנסה שנכנס לתוקף במאי 2012 ואשר מטרתו העיקרית היא לתקן את העיוותים שנוצרו בעקבות תיקון 3 שנכנס לתוקף בשנת 2008. הבשורה העיקרית היא האפשרות להפקיד כספים ללא מגבלת סכום לטובת קופת גמל עצמאית ולמשוך אותם החל בגיל 60 בצורה הונית עם מס מופחת( רק אחרי שמתחילים לקבל קצבה מינימלית של 4,456 ₪)  או בצורת קצבה פטורה ממס.

מהי קצבה מוכרת וכיצד היא קשורה לתיקון 190?

עיקר הרפורמה להטבות במס למקבלי קצבאות מוחלת על "קצבה מוכרת", עליה שולמו תשלומים מקופת הגמל שנחשבים כ  "תשלומים פטורים" מכמה סיבות, וביניהן:

  • הפקדות מעביד בגינן שילם העובד מס הכנסה
  • הפקדות עובד עליהן לא קיבל הטבות מס
  • כספי פיצויים לאחר שנוכה מהם המס
  • כספי נפטר שהועברו לקופת הגמל
  • הפקדות על עצמאי שבגינן לא ניתנו לו הטבות מס

למי מתאימה הפקדה בקופות גמל במסגרת תיקון 190?

מאחר וקיימת "נעילה" של הכספים עד גיל 60, ובמקרים מסוימים אף יותר, הפקדה מסוג זה אינה מתאימה לכל אחד. ברוב המקרים ההפקדה תתאים לחוסכים מעל גיל 55, אך במקרים מסוימים גם לחוסכים צעירים יותר, אשר קיבלנו סכומים גדולים( ירושה, אקזיט וכו').

מה היתרונות ביחס למוצרים אחרים?

בדומה לפוליסות חסכון, גם כאן קיימים יתרונות השקעתיים ברורים ביחס למוצרים אחרים( תיקי השקעות, תעודות סל, קרנות נאמנות וכו') ולכן כל היתרונות שקיימים בקופות גמל רלוונטיים כאן, לרבות תשואות מרשימות לאורך זמן.

בנוסף, קיימים יתרונות בולטים להפקדת כספים במסגרת תיקון 190 אשר לא קיימים במוצרים אחרים:

  • הטבת מס- מיסוי של 15% נומינלי בלבד( ולא 25% ריאלי)
  • פטור ממס- במידה ומושכים את הכספים בצורה קצבתית, הקצבאות יהיו פטורות מתשלום מס
  • אפשרות לבחור בין מסלול הוני למסלול קצבתי ואף לשלב בין שתי האופציות
  • יתרון עצום בהעברה בן דורית- אם חלילה הלך לעולמו לפני גיל 75, מוטבי החוסך יקבלו את כל הכספים באופן הוני ופטור ממס בלי קשר לגילם או מצבם

איך בוחרים את קופת הגמל?

כמו בכל שאר המוצרים הפיננסיים גם כאן קשה מאוד לבחור, שכן ההחלטה מתבססת על מכלול רחב של פרמטרים. יש לבחון כל מקרה לגופו ולהחליט על גודל ההפקדה ביחס לעוגת הנכסים המלאה, על רמת הסיכון, הגוף המנהל ומסלול ההשקעות.

למידע נוסף והכוונה מקצועית פנו אלינו ונשמח לעזור.

שיתוף

כתבות נוספות

Invest

תיק השקעות מנוהל

תיק מנוהל הוא למעשה מתן יפוי כוח לבית השקעות/ גוף מנהל לפעול בשמכם בחשבון הבנק שלכם. בית ההשקעות יכול לבצע עבורכם פעולות קניה ומכירה של ניירות ערך בלבד ולא יכול לבצע פעולות נוספות, כגון העברת כספים מחשבון לחשבון, משיכת כספים וכד'.
קרא עוד
One arrow in a group of many pointing in an opposite direction

פוליסת חסכון- האופציה הטובה ביותר?

מדובר במכשיר חסכון ארוך טווח, אם כי נזיל תוך מספר ימי עסקים, שמנוהל ע"י כל אחת מחברות הביטוח בישראל, ואשר מהווה אלטרנטיבה למכשירים פיננסיים אחרים דוגמת תיקי השקעות, קרנות נאמנות, תעודות סל וכו'.
קרא עוד
Stock exchange market concept

הבורסה לאן? איפה כדאי להשקיע?

ניהול תיקי השקעות כרוך לא פעם בקבלת החלטות מהירות בסביבה דינמית, תוך חוסר ודאות לגבי מה העתיד צופן. למרות שהשקעות בבורסה הן תמיד הליך מורכב, בשנה האחרונה, בה הריבית נמצאת ברמה הנמוכה ביותר שידע המשק הישראלי מאז קום המדינה, נדמה כי המשימה הפכה קשה אף יותר. אם כן, איך בוחרים באילו שווקים ואפיקים כדאי להשקיע?
קרא עוד

יש לכם שאלה?

מלאו את הפרטים נציג יחזור אליכם בהקדם.

לייעוץ חינם

דילוג לתוכן