073-7872770 | 073-7872771

פוליסת חסכון- האופציה הטובה ביותר?

מה הן פוליסות חיסכון?

מדובר במכשיר חסכון ארוך טווח, אם כי נזיל תוך מספר ימי עסקים, שמנוהל ע"י כל אחת מחברות הביטוח בישראל, ואשר מהווה אלטרנטיבה למכשירים פיננסיים אחרים דוגמת תיקי השקעות, קרנות נאמנות, תעודות סל וכו'.
הפופולריות ההולכת וגואה של המוצר בשנים האחרונות הפכה אותו לאחד ממוצרים הדגל של חברות הביטוח והכניסה למשוואה שחקנים נוספים בדמות בתי ההשקעות, אשר רוצים "להשתתף בחגיגה". אלטשולר שחם, ילין לפידות, פסגות, מיטב דש והלמן אלדובי הצטרפו לחברות הביטוח אשר משווקות את המוצר כבר קרוב לעשור, ואשר מגייסות באמצעותו בממוצע כ 4-5 מיליארד שקלים בשנה.

מה היתרונות של פוליסות חסכון ביחס לשאר המוצרים?

פוליסת חסכון, בדומה לקופות גמל וקרנות השתלמות, היא מוצר להשקעה המונית וללא ספציפיקציה ללקוח כזה או אחרת. המשמעויות לפיכך רבות- דחיית תשלום מס על הרווחים, אפשרויות למעבר בין מסלולים ללא עלויות, פטור מעלויות כגון עמלות קניה ומכירה של נייר ערך, שקיפות מלאה ויכולת השוואה באתר של משרד האוצר ועוד.

האם מבחינת יכולת השקעה קיים שונה ביחס למוצרים אחרים?

לפוליסות חסכון יתרונות השקעה בולטים ביחס למוצרי פרט אחרים- יכולת להשתתף בהנפקות מוסדיות, לרכוש נכסי נדל"ן, לקנות ניירות ערך לא סחירים ועוד.
כל אלה באים לידי ביטוי בתשואה עודפת ברורה ואינה מוטלת בספק ביחס למוצרים אחרים ברמת סיכון דומה.

האם ניתן לבחור את רמת הסיכון?

בדומה למוצרים אחרים, גם כאן ניתן לבחור את רמת הסיכון, ממסלול סולידי של אגרות חוב קצרות ועד מסלול שכולו מנייתי בצד השני של הסקאלה. בנוסף, ניתן לשלב בין מספר מסלולים כדי להתאים את מסלול ההשקעות לצרכים המשתנים של כל חוסך בצורה אופטימלית.

אז איך בוחרים מבין כ"כ הרבה אופציות?

חברות רבות מנהלות פוליסות חסכון וכל חברה טוענת לכתר. בנוסף, גם מסלול ההשקעה הוא פקטור שחשוב להתעכב עליו בעת הבחירה. חשוב להיעזר באנשי מקצוע אשר יבחרו עבורכם את פוליסת החסכון הטובה ביותר, ומתוך הסתכלות כוללת של תיק הנכסים שלכם.
למידע נוסף והכוונה מקצועית פנו אלינו ונשמח לעזור.

שיתוף

כתבות נוספות

Invest

תיק השקעות מנוהל

תיק מנוהל הוא למעשה מתן יפוי כוח לבית השקעות/ גוף מנהל לפעול בשמכם בחשבון הבנק שלכם. בית ההשקעות יכול לבצע עבורכם פעולות קניה ומכירה של ניירות ערך בלבד ולא יכול לבצע פעולות נוספות, כגון העברת כספים מחשבון לחשבון, משיכת כספים וכד'.
קרא עוד
Stock exchange market concept

הבורסה לאן? איפה כדאי להשקיע?

ניהול תיקי השקעות כרוך לא פעם בקבלת החלטות מהירות בסביבה דינמית, תוך חוסר ודאות לגבי מה העתיד צופן. למרות שהשקעות בבורסה הן תמיד הליך מורכב, בשנה האחרונה, בה הריבית נמצאת ברמה הנמוכה ביותר שידע המשק הישראלי מאז קום המדינה, נדמה כי המשימה הפכה קשה אף יותר. אם כן, איך בוחרים באילו שווקים ואפיקים כדאי להשקיע?
קרא עוד
Close up of Businessman analyzing investment charts on the desk.

קרנות גידור- עד כמה זה מסוכן?

ענף קרנות הגידור צובר תאוצה ניכרת בשנים האחרונות, בעיקר עבור לקוחות אמידים אשר רוצים לגוון את תיק הנכסים שלהם ואשר רוצים להשקיע באפיקים שאינם תלויי בורסה.
קרא עוד

יש לכם שאלה?

מלאו את הפרטים נציג יחזור אליכם בהקדם.

לייעוץ חינם

דילוג לתוכן