073-7872770 | 073-7872771

משיכת כספי פיצויים – משמעויות והשלכות

באילו מקרים אפשר למשוך כספי פיצויים? מה המשמעות של משיכת כספי פיצויים? וכיצד משיכת פיצויים תשפיע על החיסכון לפנסיה?

עזיבת מקום עבודה היא מהלך דרמטי לרוב האנשים, ובעלת משמעות כלכלית בחלק לא מבוטל מהמקרים. לפיכך לא מפתיע שאנשים רבים מתפתים לנצל משאב פיננסי שעומד לרשותם בדמות משיכת כספי פיצויים. למרות שמשיכת פיצויים משמשת כאור בקצה המנהרה לאנשים שעזבו זה עתה את מקום העבודה, זוהי החלטה חשובה אשר מתלוות אליה השלכות לא מעטות.

עזבתי את מקום העבודה, מתי אוכל למשוך כספי פיצויים?

בעת עזיבת עבודה יש להגיש טופס 161 א' ובו לרשום את הנחיה לגבי כספי הפיצויים- משיכת הכספים/ רצף קצבה/ רצף פיצויים. גובה הפיצויים מתחלק לשני מקרים עיקריים, כאשר הסכום שיתקבל יחושב על פי השכר האחרון שקיבלתם מהמעביד כפול מספר השנים בהן עבדתם, או לסירוגין הסכום שנצבר בקופה האישית של העובד לאורך השנים. זאת בהתאם לחתימה על סעיף 14 לפיצויי פיטורים בהסכם העבודה של כל עובד ועובד ותלוי באם התפטרתם או פוטרתם.

החלטתי על משיכת כספי פיצויים כיצד החלטה זו תשפיע לי על החיסכון לפנסיה?

הפיצויים מהווים מרכיב חשוב של החיסכון הפנסיוני ומהווים עשרות אחוזים מסך החיסכון הפנסיוני שלנו. על מנת להמחיש את המשמעות של משיכת פיצויים והשלכתה על הפנסיה בגיל הפרישה, יש להבין שבמידה ותחליטו למשוך פיצויים בעת עזיבת עבודה, ותעשו זאת בכל עבודה שתעזבו לאורך השנים, הקצבה שלכם בגיל פרישה תעמוד על כמחצית עד 70 אחוז מהקצבה שהיתה מתקבלת במידה ולא הייתם מושכים את כספי הפיצויים.

אפשרויות במשיכת כספי פיצויים

למשיכת פיצויים ישנן השלכות רבות. חשוב לציין כי עתידכם עומד על הכף וכל משיכת פיצויים עשויה לפגוע לכם בקצבת הפנסיה החודשית ולפגוע באיכות חייכם בעת פרישה.
ניתן למשוך את כל כספי הפיצויים, ניתן למשוך רק את חלקם, ניתן למשוך רק את החלק הפטור ממס, וניתן להחליט שלא למשוך בכלל את כספי הפיצויים וליעד אותם לקצבה בגיל פרישה.
אם כך מה עושים ואיך מגיעים להחלטה נכונה?

למידע נוסף והכוונה מקצועית פנו אלינו ונשמח לעזור.

שיתוף

כתבות נוספות

Invest

תיק השקעות מנוהל

תיק מנוהל הוא למעשה מתן יפוי כוח לבית השקעות/ גוף מנהל לפעול בשמכם בחשבון הבנק שלכם. בית ההשקעות יכול לבצע עבורכם פעולות קניה ומכירה של ניירות ערך בלבד ולא יכול לבצע פעולות נוספות, כגון העברת כספים מחשבון לחשבון, משיכת כספים וכד'.
קרא עוד
One arrow in a group of many pointing in an opposite direction

פוליסת חסכון- האופציה הטובה ביותר?

מדובר במכשיר חסכון ארוך טווח, אם כי נזיל תוך מספר ימי עסקים, שמנוהל ע"י כל אחת מחברות הביטוח בישראל, ואשר מהווה אלטרנטיבה למכשירים פיננסיים אחרים דוגמת תיקי השקעות, קרנות נאמנות, תעודות סל וכו'.
קרא עוד
Stock exchange market concept

הבורסה לאן? איפה כדאי להשקיע?

ניהול תיקי השקעות כרוך לא פעם בקבלת החלטות מהירות בסביבה דינמית, תוך חוסר ודאות לגבי מה העתיד צופן. למרות שהשקעות בבורסה הן תמיד הליך מורכב, בשנה האחרונה, בה הריבית נמצאת ברמה הנמוכה ביותר שידע המשק הישראלי מאז קום המדינה, נדמה כי המשימה הפכה קשה אף יותר. אם כן, איך בוחרים באילו שווקים ואפיקים כדאי להשקיע?
קרא עוד

יש לכם שאלה?

מלאו את הפרטים נציג יחזור אליכם בהקדם.

לייעוץ חינם

דילוג לתוכן